"برای رشد معنوی، مهارت هم لازم است."

۲۸ مطلب در مرداد ۱۳۹۳ ثبت شده است

اهل قلم

قلم، شبیه قاشق نیست! بدون قاشق هم میشود غذا خورد، اما بدون قلم نمیتوان از حیات کامل برخوردار بود. یا باید بخوانی و یا باید بنویسی و الا اهل قلم نخواهی بود و اهلیت حیات نخواهی داشت. خدا قلم را آفرید و خود بهترین استفاده را از آن کرد و سرمشقی برای بهره بردن از قلم قرار دارد.
۳۰ مرداد ۹۳ ، ۱۷:۳۴ ۰ نظر موافقین ۲ مخالفین ۰

موسیقی (قسمت چهارم)

آقا! شما از کجا میگویید این موسیقی تخریب میکند روح آدم را؟ آقا! خب این همه گوش کردند، طوریشان نشده؛ استاد : تو از کجا میدانی طوریشان نشده؟ همه ممکن است روحشان نقص داشته باشد. من آدم کامل برایت مثال بزنم؟ علامه طباطبایی رفت برای عمل جراحی چشمش، دکترها گفتند علامه بزرگوار! میخواهیم شما را بیهوش کنیم تا این عمل را انجام دهیم. علامه فرمودند برای چی میخواهید بیهوش کنید؟ خب آقا! میخواهیم چشمتان را عمل کنیم، سوزن بزنیم، بخیه بزنیم و .. پلک بزنی کار ما خراب میشود. علامه فرمود : خب پلک نمیزنم! دکتر: آقا! خب دردتان می آید، علامه : درد به شما چه؟ اگر به این دلیل میخواهید بیهوش کنید دلیلتان بیجاست. دکتر گفت: آخر 15 دقیقه عمل ما طول میکشد! علامه فرمود: خب من 17 دقیقه برای شما پلک نمیزنم! حضرت علامه 17 دقیقه چشمشان را باز نگه داشتند و عمل جراحی انجام شد. این ها قدرت های روحی انسان است. اکثر آدم ها از قدرت هایشان استفاده نمیکنند، برای چی؟ برای اینکه قواعد عالم روح را رعایت نکردند؛ مریض هستند و حالشان خوب نیست!
۳۰ مرداد ۹۳ ، ۰۲:۳۸ ۱ نظر موافقین ۵ مخالفین ۰

موسیقی (قسمت سوم)

شما یک روزی با نوه هایت صحبت میکنی میگویی یک روزی موسیقی را همه مثل نقل و نبات گوش میکردند. نوه ات میگوید : واه بابا چه چیزی هایی میگویی ها! یعنی چی؟ مگر میشه؟ مگر مردم این قدر ... بودن! پسرم نگو دیگر، با این حرف ها خجالتمان نده! آن زمان کسی این حرف ها را کسی نمیفهمید. دوباره نوه ات میگوید : مردم نمیفهمیدن خب، قال رسول الله را هم نشنیده بودند؟ تو هم خواهی گفت : بچه گیر دادی ها! برو بازیتو بکن!
۲۹ مرداد ۹۳ ، ۰۲:۰۵ ۰ نظر موافقین ۵ مخالفین ۰

موسیقی (قسمت دوم)

من به شما بگویم یک روزی موسیقی ممنوع خواهد شد، دانشمندان روزی موسیقی را ممنوع خواهند کرد. وزارت بهداشت کشورهای همه عالم اکثر موارد موسیقی را ممنوع خواهند کرد؛ چرا؟ خواهند گفت چون افسردگی می آورد. عین مواد مخدر که ممنوع است، پلیس دنبال موسیقی میگردد و دستگیر میکند و میگوید چه خبر است؟ داری همه را نابود میکنی! عین مواد مخدر که دنبالش میگردند، میگویی نه! حالا بایست و نگاه کن. مگر بیخودی چیزی حرام میشود؟ مگر تا به حال یک چیزی بیخودی حرام شده که این دومیش باشد؟ حضرت امام ایمان داشت و برگشت گفت : موسیقی مخدر روح است. مخدر روح با مخدر جسم چه فرقی میکند؟ بدتر است.
۲۸ مرداد ۹۳ ، ۰۰:۰۷ ۰ نظر موافقین ۵ مخالفین ۰

موسیقی (قسمت اول)

نیاز شخصیه شهوانی را بهش بپردازی ضعیف میشوی! خیلی ساده است. حضرت امام، مرحوم شاه آبادی؛ استاد عرفان حضرت امام و آقای بهجت رضوان الله، این بزرگواران در مورد موسیقی که صحبت میکردند یک حرف مشترک داشتند و آن اینکه موسیقی آدم را ضعیف و بی اراده میکند.

لذت میبری؟ خب؛ مرگش برای همین است که لذت میبری! خوشت می آید؟ خب تمام شد؛ فاتحه ات خوانده است! این ضعف کجا خودش را نشان میدهد؟ خیلی جاها

۲۷ مرداد ۹۳ ، ۰۹:۴۴ ۲ نظر موافقین ۴ مخالفین ۰

دعای همیشگی استاد

خدایا روزی همه عالم آشنا و عاشق اهل بیت خواهند شد؛ ما را واسطه این آشنایی و عاشقی قرار بده.

خدایا هر چه سریعتر دست مجروح رهبر انقلاب ما به دستان با برکت مهدی فاطمه متصل بفرما .

۲۷ مرداد ۹۳ ، ۰۹:۳۴ ۱ نظر موافقین ۲ مخالفین ۰

بهترین سرگرمی انسان

در اطراف ما هیچ پدیده ای وجود ندارد که پیامی برای ما نداشته باشد. تمام صحنه هایی که ما در آن زندگی میکنیم طراحی شده دست کارگردان عالم هستی است؛ نه بی حکمت چیده شده اند و نه بی دلیل برچیده میشوند. بهترین سرگرمی انسان کشف معمای حکمت صحنه ها و درک پیام پدیده هاست.

۲۶ مرداد ۹۳ ، ۰۲:۰۰ ۰ نظر موافقین ۳ مخالفین ۰

رو به کربلا

رفیق! قبل از هر نماز رو به کربلا بایست و بگو : صلی الله علیک یا اباعبدالله ؛ تا حال بهتری در نماز پیدا کنی و اتفاقاتی برایت رقم بخورد.

۲۵ مرداد ۹۳ ، ۰۷:۱۸ ۰ نظر موافقین ۳ مخالفین ۰

نگاه از بالا

گاهی از اوقات انسان آنقدر سرگرم رسیدن به علاقه هایش میشود که نمیتواند از بالا به خود نگاه کند و وضع خود را ببیند. اگر از بالا به وضع خود نگاه کند، میبیند سالهاست که در حالا دور زدن است و از نقطه ای که آغاز کرده، ذره ای دور نشده است!

۲۴ مرداد ۹۳ ، ۲۰:۴۵ ۰ نظر موافقین ۳ مخالفین ۰

صحیفه امام (قسمت دوم)

ما کیفش را کردیم تنها خوری نکردیم، به تو می‌گوییم تو هم کیفش را بکن، ما که باور کنید نصف بیشتر صحبت‌های حضرت امام را شنیده بودیم، یک دور وقتی که من افتادم به مطالعه صحیفه نور یک زمانی، نشد بگذارمش کنار. برو ببین چه خبر است! بگذار روحت رنگ روح امام را که روح خدا بود پیدا کند. اصلاً یک اثر دیگری دارد ..

۲۳ مرداد ۹۳ ، ۰۲:۵۵ ۰ نظر موافقین ۳ مخالفین ۰